Misionierių sodai
Misionierių sodai

Architektūra

Architektūriniame konkurse „Gyvenamasis kompleksas „Misionierių sodai“ Subačiaus g. Vilniuje“ dalyvavo 11 architektų kompanijų pasiūlymų. 2014 m. spalio 2 dieną vykęs konkursas buvo atviras ir anoniminis.

 

Pirmąją vietą laimėjo ir šiuo metu yra įgyvendinamas architektūros studijos „Do Architects“ projektas.

 

Pasak komisijos nario, Nacionalinės premijos laureato, architekto Audriaus Ambraso, žiuri atkreipė dėmesį į šį projektą pirmiausia todėl, kad jame buvo pasiūlytas išsiskiriantis pastatų ansamblio komponavimas, išdėstant būsimus korpusus ne išilgai, bet statmenai kalno šlaitui. Tai atskleidė novatorišką architektų požiūrį ir netradicinę, pažangią užduoties interpretaciją. Be to, projekte pastatai buvo atitraukti nuo šlaito krašto ir sutrumpinti tiek, kad neužstotų atkurtos Vilniaus gynybinės bastėjos vaizdo. Šis darbas skyrėsi nuo lygiagrečiai šlaitui buvusio sovietinių laikų ligoninės užstatymo ir nuo kitų konkurso dalyvių siūlymų. Taip statant pastatus, yra pasiektas pageidautinas kompromisas, kai, atsisakydami dalies galimo teritorijos užstatymo, projekto vystytojai išsaugotų unikalų senamiesčio vaizdą į gynybinės bastėjos pusę. Be abejonės, buvo įvertinti ir pastatų tūriai, proporcijos, aukščiai jų išdėstymas aplinkinių statinių atžvilgiu. Teigiamai buvo įvertintas sodams būdingas dvišlaičių namų stogų charakteris.

 

„Do Architects“ projekto autoriai yra Andrė Baldišiūtė, Edvinas Skiestenis, Gediminas Aismontas, Gilma Teodora Gilytė, Ieva Marija Malinauskaitė, Ignas Uogintas, Karolina Čiplytė, Kristina Šimkūnaitė, Marija Steponavičiūtė, Martynas Didžys.

 

Antrąją vietą konkurse laimėjo UAB „AEXN” projektas, o trečioji vieta atiteko UAB „Architektūros linija” siūlymui.

I VIETA

UAB DO architects

Autoriai: Andrė Baldišiūtė, Edvinas Skiestenis, Gediminas Aismontas, Gilma Teodora Gilytė, Ieva Marija Malinauskaitė, Ignas Uogintas, Karolina Čiplytė, Kristina Šimkūnaitė, Marija Steponavičiūtė, Martynas Didžys.

Žiūrėti

II. VIETA

UAB “AEXN”

Autoriai: Tomas Grunskis, Martynas Mankus, Tomas Rimkus, Jūratė Kindurytė. Bendraautoriai: Domantas Baltrūnas, Tomas Usovas, Vytautas Žemaitis.

Žiūrėti

III. VIETA

UAB “Architektūros linija”

Autoriai: Gintaras Čaikauskas, Lina Raginytė.

Žiūrėti

Paskatinamosios premijos

PASKATINAMOJI vieta

R. Mikulionio architektūros studija “Plazma”

Autoriai: R. Mikulionis, P. Daugis, P. Paskačimas, D. Treinytė.

Žiūrėti

PASKATINAMOJI vieta

AKETURI ARCHITEKTAI, UAB

Autoriai: Milda Rekevičienė, Guoda Bardauskaitė, Rūta Stankevičiūtė, Ieva Marcinonytė, Norbertas Tukaj, Alda Tilvikaitė, Karolina Štreimikytė, Lukas Rekevičius.

Žiūrėti